Haber

CHP Milletvekili Bulut: İktidar Vergi ve Harç Artışlarıyla Vatandaşı Ezdi

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, hükümetin vergi ve harçlara yaptığı zam ile ilgili olarak; “Her afette ilk akla gelen vatandaşın fedakarlığıdır. İktidar, sel, sarsıntı, dayanışma kampanyası kapsamında vatandaşa IBAN atıyor. Ekonomik krizin faturasını vatandaşa mis gibi yüklüyor. Bir kiralık katil, “İktidar sermayeden ve müteahhitlerden yana tercihini kullanarak vatandaşı ikinci plana itiyor. Devletin nimetlerinden yararlanan müteahhitler zenginleşirken, vatandaş ekonomik krizin altında ezildi” dedi.

CHP Adana Milletvekili Burhanettin Bulut, hükümetin her afette vatandaştan fedakarlık beklediğini belirterek, hükümetin vergi ve harç zamlarının altında vatandaşı ezdiğini söyledi. Bulut, bugün yaptığı yazılı açıklamada şunları ifade etti:

“NEDEN HER ZAMAN VATANDAŞLAR FEDA EDER AMA MÜTEAHHİTLER OLMAZ?”

“Vatandaşların bankalara ve finans kurumlarına olan bireysel kredi ve kredi kartı borç bakiyesi 21-18 Temmuz haftasında 43,8 milyar lira artarak 2 trilyon 300 milyar lirayı geçti. Her afette ilk akla gelen, Vatandaşın fedakarlığı.Devlet,sel,şok, Dayanışma kampanyası kapsamında vatandaşa IBAN veriyor.Ekonomik krizin faturasını palyaço gibi ağır vurdu.En az 220 milyar dolarlık ihale yapıldı.Neden? Hep fedakarlık yapan müteahhitler değil de vatandaşlar mı, neden hep mazlumlar düşük gelirli?

“DEVLET, SERMAYE TERCİHİNİ KULLANARAK VATANDAŞI İKİNCİ PLAN ALTINA ALMALIDIR”

Halihazırda havalimanları, yollar ve köprülerin yapım masraflarını devletten aldıkları garantilerle ödeyen müteahhitlere verilen ‘dolar garantili’ sözleşmeler neden Türk Lirasına çevrilmiyor? Garantili projelere verilen yıllık sözleşmelerde neden indirim yok? İktidar sermayeden ve müteahhitlerden yana tercihini kullanarak vatandaşı ikinci plana itiyor. Devletin nimetlerinden yararlanan müteahhitler yeterince zengin olurken, vatandaş ekonomik krizin altında ezildi.

haber-duzkoy.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu